Co się dzieje z organizmem, gdy jest zakwaszony?

Co się dzieje z organizmem, gdy jest zakwaszony?

Wątroba znana jest ze swoich niesamowitych zdolności do regeneracji. Nawet jeśli dojdzie do jej ogromnego zniszczenia, jest w stanie odzyskać swoją dawną sprawność. Jedynym wyjątkiem jest marskość wątroby – zmiany w wątrobie, które zachodzą na jej skutek mają charakter nieodwracalny.

Jak można odkwasić organizm?

Jak odkwasić organizm?

Pierwszym krokiem, jaki należy zrobić, jeśli chcemy walczyć z zakwaszeniem organizmu należy bacznie przyjrzeć się swojej diecie. Powinno się mocno ograniczyć, a najlepiej w ogóle wyeliminować mięso, jedzenie typu fast – food, kawę, chipsy, alkohol, słodycze, produkty mleczne oraz sól. Zaleca się także rzucenie palenia. Do diety należy natomiast wprowadzić duże ilości warzyw i owoców. Dziennie należy wypijać od dwóch do nawet trzech litrów płynów neutralnych. Zalicza się do nich wodę, zieloną herbatę, herbatki ziołowe oraz napoje niskokaloryczne.

Warto pamiętać, że doskonałe działanie alkalizujące mają:

-szparagi;

-kasza jaglana;

-świeży szpinak;

-cebula;

-stewia;

-czosnek;

-brokuły;

-pietruszka

Osoby, które nie są w stanie wyobrazić sobie poranka bez kawy, nie muszą z niej rezygnować. Wystarczy zastąpić ten silnie zakwaszający napój zdrowym odpowiednikiem. Świetną alternatywą dla miłośników kawy są prebiotyczne kawy. Dostarczają one dużych ilości magnezu oraz błonnika, który tworzy w żołądku oraz na powierzchni jelit cienką warstwę ochronną. Tworzą ją tak cenne minerały, jak wapń oraz magnez. Dodatkowo są źródłem polifenoli z granatu. Dzięki temu korzystnie wpływają na serce oraz cały układ krążenia i przyczyniają się do spowolnienia procesów starzenia. Warto wiedzieć, że jedna filiżanka takiej kawy dostarcza tyle minerałów zasadowych, co sto gramów warzyw.

Brak energii

Odkwaszanie organizmu

Stres powoduje napinanie mięśni oraz spłycenie oddechu. Jeżeli utrzymuje się długo i nie daje szansy na relaks, może prowadzić do pojawienia się w organizmie ogromnych ilości substancji zakwaszających. Dlatego nie można zapominać o odpowiednim oddechu oraz odpoczynku. Wdech dostarcza energii, a wydech sprawia, że dochodzi do odkwaszenia organizmu. Warto więc pamiętać, że w walce z zakwaszeniem organizmu skutecznie pomaga oddychanie za pomocą przepony. Przyczynia się również do relaksu. Warto jednak pamiętać, że wykonywanie ćwiczeń oddechowych zaleca się przed posiłkiem. Nie powinno się ich wykonywać po obfitym posiłku.

Paulina Surman

Redakcja sieci-wlan.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jak chlorofil może wpłynąć na nasz stan zdrowia?
Czym jest aloes?
Dlaczego nie warto lekceważyć zakwaszenia organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

kontakt@sieci-wlan.pl