Twoje zdrowie szwankuje? Sprawdź czy nie cierpisz z powodu zakwaszenia organizmu

Twoje zdrowie szwankuje? Sprawdź czy nie cierpisz z powodu zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie organizmu

Warto dowiedzieć się czym jest zakwaszenie i dlaczego będzie zagrażać naszemu samopoczuciu i zdrowi. Zakwaszenie to stan, w którym zaburzona będzie równowaga kwasowo zasadowa w organizmie. Długotrwałe zakwaszenie prowadzi do zaburzeń fizjologicznych i dalej do poważnych problemów w procesach regulacyjnych, dlatego zaczną się pojawiać niepokojące objawy Przewód pokarmowy będzie miał problem z zapaleniami błony śluzowej żołądka, grzybicą jelit i poważnymi zaparciami.

Pojawiać się będą problemy trawienne, uczucie pełności, wzdęcia, schorzenia pęcherzyka żółciowego. Mięśnie oraz stawy mogą mieć problem z gromadzącym się kwasem moczowym oraz bólami mięśni wynikającymi z kwasu mlekowego. Pojawiają się uszkodzenia dysków międzykręgowych czy ostre bóle kręgosłupa. Pojawiają się problemy z wypadaniem włosów, kruche paznokcie, próchnica, parodontoza, atopowe zapalenie skóry, zakażenie grzybiczne, trądzik u nastolatków czy problemy z cerą.

Zatrucie organizmu

Układ metaboliczny musi się zmagać z nadwagą, napadami wilczego głodu na słodycze, cukrzycą, kamieniami nerkowymi czy wyższym poziomem cholesterolu. Układ sercowo naczyniowy walczy z nadciśnieniem przedwczesnym zwapnieniem, chorobami naczyń krwionośnych, nieprawidłowym ukrwieniem rąk i nóg, zawrotami głowy, migrenami. Cały organizm musi się zmagać z bólami, stanami depresyjnymi, mniejszą wydolnością, ogólnie złym stanem zdrowia, niezdolnością radzenia sobie ze stresem, mniejszym popędem płciowym. Niektórym wydaje się, że zaburzenie równowagi nie będzie najgorszym co może nas spotkać, ale to błędne myślenie, tak naprawdę bowiem przewlekłe zakwaszenie prowadzić może do kwasicy i wielu poważnych chorób. Im dłużej w organizmie mamy kwaśny odczyn tym gorzej, ponieważ stopień zakwaszenia będzie się pogłębiał z wiekiem na skutek tego, że spada funkcja nerek.

Przyczyny zakwaszenia

Czynniki przyspieszające zakwaszanie organizmu to między innymi nadwaga i brak ćwiczeń, ale również źle prowadzony trening. Spożywanie nadmiernej ilości białek zwierzęcych, węglowodanów, tłuszczu i cukru, w wyniku tych przemian tworzy się kwas węglowy, który w większości będzie usuwany w postaci dwutlenku węgla przez płuca, ale nadmiar zostanie w organizmie. Uzależnienie od alkoholu czy nikotyny oraz kofeiny to również poważny problem. Nadmierna fermentacja jelitowa spowodowana złą dietą, stosowanie kuracji odchudzających, przyjmowanie zbyt małej ilości płynów czy zbyt szybkie tempo życia.

Karolina Falkowska

Redakcja sieci-wlan.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jak chlorofil może wpłynąć na nasz stan zdrowia?
Czym jest aloes?
Dlaczego nie warto lekceważyć zakwaszenia organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

kontakt@sieci-wlan.pl