Aloes – doskonały dla zdrowia

Aloes – doskonały dla zdrowia

Aloes należy określić rośliną, która musi rosnąć w ciężkich warunkach w miejscach, gdzie mamy mało wody. Z tego powodu będzie ja magazynował i dlatego nazywany jest sukulentem. Mówi się, żę ma on wiele zalet dla pracy naszego organizmu. Nazywany również eliasem albo olejem. Pochodzenie aloesu jest egzotyczne, jednak był on także przed wiekami stosowany w Polskiej medycynie.

Wykorzystywany między innymi na oparzenia oraz choroby płuc. Sprawdzał się również, gdy była epidemia gruźlicy. O korzystnym działaniu wiemy już od starożytnych czasów. Po pewnym czasie jednak nie był on tak chętnie stosowany i wrócił do popularności w wieku XX. Najważniejszym elementem rośliny są liście, tak właśnie znajduje się to wszystko co najlepsze. Aloes to roślina, która występuje w 400 odmianach, ale jedynie 15 z nich ma lecznicze działanie.

Zastosowanie oraz właściwości

Minerały

Aloes to roślina, która dostarcza cenne minerały, wśród których wymienić należy wapń, magnez, potas, chrom, żelazo. Dodatkowo również mamy tam bazę witamin: Witaminy A, C, E oraz liczne witaminy z grupy B.

Aminokwasy – wartość dla zdrowia

Nasz organizm wykorzystuje 22 aminokwasy i dzięki temu będzie w stanie dobrze funkcjonować. Aloes ma natomiast 20 aminokwasów, czasami w zależności od zbiorów nawet więcej.

Roślina lecznicza

Oczyszcza organizm

Aloes ma działanie, które wpływa na pracę jelit, wątroby, skóry, nerek. To będzie sprawiać, że usuwa toksyn z organizmu, aloes je wchłania i usuwa przez jelita.

Układ krążenia

W aloesie znajdują się cenne dla nas beta sitosterole, które są w stanie gwarantować nam niższy poziom cholesterolu, dobre krążenie, poprawia stan krwi, jeśli chodzi o jej lepkość i dlatego ryzyko chorób serca będzie mniejsze.

Trawienie

Sok z aloesu poprawia trawienie, dlatego polecany jest osobom, które muszą zmagać się z nadmiarem kilogramów i szukają dla siebie jakieś skutecznej metody.

Aloes będzie także cenną rośliną, jeśli ktoś będzie chciał poradzić sobie stanami zapalnymi w organizmie. Będzie miał działanie dezynfekujące, wpływa na układ odpornościowy, nerwowy, poprawia gojenie się ran. Aloes może być stosowany na kilka sposobów. Można z niego przygotowywać sok, koktajle z owocami albo też wykonywać sałatki po usunięciu kolców.

Paulina Surman

Redakcja sieci-wlan.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jak chlorofil może wpłynąć na nasz stan zdrowia?
Czym jest aloes?
Dlaczego nie warto lekceważyć zakwaszenia organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

kontakt@sieci-wlan.pl