Jakie są podstawowe obszary działania aloesu?

Jakie są podstawowe obszary działania aloesu?

Roślina będzie budować równowagę kwasowo – zasadową w organizmie, która będzie zniszczona przez złe odżywianie. Może poprawić funkcjonowanie naszego układu odpornościowego. Składniki jakie się znajdują w aloesu sprawiają, że jest to aktywator tych czynników, które są dla nas najbardziej prozdrowotne.

Można również oczekiwać, że będzie w stanie skutecznie oczyszczać nasz organizm z toksyn endo oraz egzogennych, będzie zapobiegał zaburzeniom przemiany materii, może rewitalizować prawidłową florę bakteryjną w układzie pokarmowym i działa aseptycznie na złe bakterie. Może również ułatwić nam procesy wypróżniania, ponieważ nawadnia masy kałowe, wpływa również skutecznie na pracę naszych jelit. To składnik, który reguluje pracę układu nerwowego.

Aloes dla zdrowia

Aloes może mieć zbawienny wpływ na naszą wątrobę, ponieważ hamuje jej degenerację. Będzie działał przeciwko osadzaniu się kamieni nerkowych, chroni przed zapaleniami, przenika do głębokich warstw skóry i błon śluzowych, może poprawić gojenie się ran. Roślina ta będzie przyspieszać zabliźnianie się ran, krążenie krwi, przyswajalność witamin oraz innych substancji w przewodzie pokarmowym. Ma działanie bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze. Organizm będzie zregenerowany i będziemy mieli więcej energii do działania.

Produkty z aloesem

Forma występowania aloesu

Aloes występuje przede wszystkim w formie produktów, które są do stosowania zewnętrznego a więc będą to maści, żele czy balsamy oraz takie, które stosuje się wewnętrznie.

Jeśli wybieracie dla siebie produkty za aloesem trzeba sprawdzać czy jest on sygnowany przez IASC a więc Radę Naukową ds. Aloesu. To właśnie ona stoi na straży tych wszystkich preparatów, które sprzedawane są jako te zawierające aloes. Jest to ważna kwestia, ponieważ jest udowodnione, że na rynku jest wiele produktów z aloesem, ale także wiele produktów oszukanych.

Do obrotu w wprowadza się produkty za 110mld Dolarów a tylko te za około 6 mld są sygnowane przez IASC. Jakby wszystkie te dostępne produkty spełniały wymagania IASC okazałoby się, że nie ma tak dużo aloesu na świecie. Dostępne produkty są raczej mocno rozwodnione i tych powinniśmy unikać. Warto sprawdzać skład produktu to zawsze najlepszy sposób na możliwą ocenę jego jakości. Smak prawdziwego aloesu jest gorzki i cierpkawy, to również pewien wyznacznik dla tego produktu.

Karolina Falkowska

Redakcja sieci-wlan.pl

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jak chlorofil może wpłynąć na nasz stan zdrowia?
Czym jest aloes?
Dlaczego nie warto lekceważyć zakwaszenia organizmu?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u nas.

 

kontakt@sieci-wlan.pl